Bugun...
21. yüzyılın ‘Korkut Ata’sı Devlet Bahçeli’dir


Op. Dr. Kayıhan Çağlar Sağlıklı Düşünce
kayihancaglar@gmail.com
 
 
facebook-paylas
Tarih: 26-06-2018 02:53
     

Bizim meydan meydan gezen Çıtkırıldım, yüzde 52.6’lık oranı görünce er meydanından kaçmış; ertesi günü ise öncesinde masum görüp mazlum göstermeye çalıştığı Çakıltaş’ı inkar edebilmiştir. Hekim Haşarıer’in ‘Hanımefendi Çakıltaş’ı ziyareti, seçim bölgesi Dorlion’dan partisi adına bir vekil kaybına sebep olmuştur. Alican’ın neden az para verdiğini, bakkala izah ederken; “sayması kolay olsun, diye” sözlerine atfen “Türk milleti, sayması kolay olsun, diye size yeterince oy vermeyecektir, şimdiden hazır olun!” demiştik. Öyle de oldu; Çıtkırıldım 30.6, Çakıltaş 8.4 ve Babetli Abla ise 7,3 yüzdeleri ile mumyalanmış ve Balmumu Heykeller Müzesi’ne kaldırılmıştır. Binde 9’luk Temel Reis’i sorarsanız Karadeniz’de gemileri batmıştır.

HDP destekli CHP'nin ahlaksız teklifini reddederek 7 Haziran - 1 Kasım 2015 sürecinin Anadolu'nun kapılarını ardına kadar açan Sultan Alparslan'ı, 15 Temmuz 2016'nın Büyük Selçuklu Devleti'ni kuran Dandanakan Savaşı'nın muzaffer komutanı Tuğrul Bey'i, 11 Ekim 2016'nın anayasa değişiklik teklifini gündeme getirerek Kanunnameleri ile bilinen Kanuni Sultan Süleyman'ı; birincisi 1923’te ilan edilen Cumhuriyet rejiminin, ikincisi 1946’da geçilen çok partili siyasi yaşamın, üçüncüsü ‘Cumhuriyet’i muhafaza ederek yönetme tarzını Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne eviren 16 Nisan 2017 Referandumu’nun Mustafa Kemal Atatürk'ü, 24 Haziran 2018 Seçimi için uzlaşan Cumhur İttifakı'nın ve Ay-Yıldız Yönetim Sistemi’nin Atsız Ata'sı MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli: “Yürümezsek Hakk yolda, Erimezsek Hakk yolda, Çürümezsek Hakk yolda; Gök Girsin, Kızıl Çıksın” yeminiyle de Korkut Ata vasfını perçinlemiştir.

Biz de seçim sürecinde “Bizim elimiz, bize uzatılan eli sıkan eldir. Bizim elimiz; mazluma Yunus'un eli, zalime Yavuz'un elidir. Bizim elimiz birliğe emeği ile destek, tefrikaya köteği ile köstek olan eldir. Sağ elimizle verdiğimizden sol elimizin haberi yoktur. Bizim elimiz; Hakk yolda, Devlet-i ebed müddette ve  milli bekada el birliği yapıp el ele veren eldir. Bizim elimiz; gönüldeki sevginin mizanı, kalpteki muhabbetin terazisidir. Bizim elimiz, Kur'an-ı Kerim ve Türk bayrağı tutan eldir. Bizim elimiz; Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bölünmez bütünlüğünü, Türk milletinin istiklal ve istikbalini, Türkçemizi, Istiklâl Marşı'mızı el üstünde tutan eldir. Bizim elimiz; PKK, YPG, DEAŞ ve FETÖ gibi devletimize paralel, kendileri kesişen terör örgütlerini elinin tersi ile iten eldir. Bizim elimiz MHP'ye 'Evet' mührünü vuran eldir. Size uzattığımız bu dost elden  tutarsanız asla pişman olmayacaksınız.” demiştik. Allah’a şükürler olsun ki; 24 Haziran 2018 Milletvekili Seçimi'nin kazananı dış mihrakların ve terör örgütlerinin odağındaki Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve her türlü tefrika, tahribat ve tezvirata rağmen partimiz MHP olmuştur. Ülkücü/Milliyetçi davaya gönül verenlerin umudunu ve azmini, Türk milletinin gönlünü ve şevkini kırmaya yönelik MHP'yi düşük yüzdelerde gösteren ankesörlü anketörlere inat Türk milleti %11.1' lik desteği ile kendisine uzattığımız dost elden tutmuştur. En yüksek ve en tutarlı oranı ben verdim, diye böbürlenen A&G’nin oranı bile %8’lerde kalmıştır. Bu algı operasyonun sorumluları olarak tamamının bu işi bırakmaları gerekmiyor mu?

Hatırlayınız! Sayın Bahçeli, 1 Aralık 2017’de Star Haber Genel Yayın Yönetmeni Nazlı Çelik’e olası seçim formülünü anlatırken eline kağıt kalem alıp, ortada ittifak dahi yokken, adına ‘Cumhur’ deyivermişti. Nihayetinde, 24 Haziran 2018 Seçimlerine girerken AK Parti ve MHP’nin çatı ismi “Cumhur İttifakı” olarak adlandırılmıştı. Seçim sonuçları, Türk milletinin ortak aklının ‘Cumhur İttifakı”ndan yana olduğu açık ara fark ile tescillenmiştir. Allah, ömrünüzü uzun eylesin; sağlığınıza duacıyız Sayın Genel Başkanım!..Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI