Bugun...
Ramazan Ayının Ortası Af, Sonu Kodesten Muaftır (1)


Op. Dr. Kayıhan Çağlar Sağlıklı Düşünce
kayihancaglar@gmail.com
 
 
facebook-paylas
Tarih: 07-06-2018 07:41
     

12 Mayıs: MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli sosyal medyadan yaptığı açıklamada: “FETÖ ve PKK faaldir! Öyle ki, tescilli ve sabıkalı PKK’lı Demirtaş’ın serbest kalması için yoğun bir kampanya söz konusudur… Peki, ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela Alaattin Çakıcı, mesela Kürşat Yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı?.. Hain el üstünde, vatan ve millete sadakat duyanlar geri planda! Böyle bir yanlış sürdürülebilir mi? Peki, teröristler için methiye düzenler, PKK/FETÖ müdafaası yapanlar kader kurbanlarına ne diyecekler? Onların yüzlerine nasıl bakacaklar? Çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri, PKK’lılar, FETÖ’cüler hariç olmak üzere, demir parmaklıkların gerisinde özgürlük düşü kuran, zindanda gün sayan, dama düşüp sevdiklerinin ve sevenlerinin hasretini çeken kader kurbanlarını afla taltif etmek niye akıllara gelmez? PKK’lı alçaklar, FETÖ’cü caniler, vatan ve millet düşmanları demokrasi ve özgürlük adına sahiplenilirken, kaderlerinin kurbanı olmuş mağdurlarla ilgili lehlerinde hukuki ve ahlaki bir düzenleme yapılması, onların aydınlığa kavuşturulmaları tez elden sağlanmalıdır. PKK’lı Cumhurbaşkanı adayının serbest bırakılmasını canla, başla destekleyen karanlık ittifak tarafları ve holigan taraftarları, sesi çıkmıyor diye kader kurbanlarının sahipsiz olduğunu falan mı düşünüyorlar? Eğer böyleyse halt ediyorlar, kesinlikle yanlışa düşüyorlar... Sabahlara kadar düşündük, sonunda söyledik, sabırla duruş gösterip sonuç itibariyle dileğimizi paylaştık…” sözlerini paylaşmıştı (Kaynak: twitter.com/dbdevletbahceli).

 

23 Mayıs: MHP Lideri Devlet Bahçeli, Alaattin Çakıcı'yı rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde ziyaret etmiş, hatta kendisine bir kalem hediye etmişti.

Şimdi soruyorlar ki “MHP Genel Başkanı, bir mafya liderinin çıkmasını neden ister?” Burada mesele suçu takdir etmek ya da suçluyu taltif etmek değildir. Alaattin Çakıcı da Selahattin Demirtaş gibi cezaevindedir; ancak Çakıcı, devlete karşı suç işleyen Demirtaş’ın aksine, devletine bağlı özelliği ile Demirtaş’a mukabil sembol bir kişidir. Aynı zamanda Çakıcı’nın, Demirtaş gibi Cumhurbaşkanı olmak gibi bir niyeti de yoktur.

Size soruyorum!.. MHP Liderinin ‘5 Benzemezler’ olarak atıfta bulunduğu Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adaylarından birisinin; 9 Mayıs’ta Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu bulunan, terörü öven ve destekleyen PKK’nın siyasi temsilcisi HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı (?!) Selahattin Demirtaş'ı ziyaret etmesi; bir diğerinin ise 15 Mayıs’ta, vatan hainliğine Türk milletinin külliyen şehadet ettiği Demirtaş için, halen hükümlü olmadığını ve eşit bir yarış için seçim kampanyasını dışarıda yapması gerektiğini açıklaması, ne kadar doğal oluyor da; Genel Başkanımız Sayın Bahçeli’nin Çakıcı’yı ziyareti veyahut da serbest kalmasını istemesi olağan dışı olabiliyor.

 

PKK’nın ortaya çıktığı günden bugüne ve gelecekte de ‘terörle müzakere değil mücadele’ yolu azminde olan, telkin ve tavsiye eden MHP’nin 15 Temmuz 2016’daki Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk tarihinin en büyük ihanetlerinden birisi olan FETÖ hain darbe girişiminde herkesten önce demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmış, devletin ve seçilmiş hükümetin yanında olduğunu kamuoyuna ilan etmiştir.

Cumhur İttifakı’nın isim babası, başaktörü ve başkahramanı olan Sayın Devlet Bahçeli’nin; 7 Ağustos 2016 ‘Yenikapı Ruhu’ndaki, 16 Nisan 2017 Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili ‘Anayasa Değişikliği Referandum’undaki ve 24 Haziran 2018’de gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi’ndeki öngörüsü, önceliği ve öncülüğü herkesçe malumdur. Sebeb-i hikmeti ise yine aynı slogana dayanmaktadır, “Önce Ülkem ve Milletim, Sonra Partim ve Ben!” (Devamı çok yakında…)Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI