Bugun...
CUMHURİYETİMİZE VE ATATÜRK’E BİR SALDIRI OLDUĞU ANDA…


Prof.Dr. Cihan DURA
duracihan@hotmail.com
 
 
facebook-paylas
Tarih: 12-02-2018 00:00
     

Haberturk kanalında bir tarihçi bayan “Atatürk bize ne hakkı verdi? Biz kadınlar hakkımızı söke söke aldık”  demiş.

İşte Atatürk’e ve onun eserine yönelik bir çarpıtma daha!

Ne yapacak bu durumda Atatürkçüler?

Önceden, ekipler halinde bir araya gelmiş, her bakımdan donanmış olacaklar.

Derhal harekete geçecekler.

Ellerinin altında belgeler, kafada bilgiler…, makaleler, kitaplar hazır. Kısa sürede yanıtlarını hazırlayıp gerçekleri yıldırım hızıyla bütün ülkeye yağdıracaklar; yanıtlar hem halkımıza ulaşacak,  hem de halkı yanlış bilgiyle zehirlemeye çalışan bu bozuk niyetli tarihçiye ve benzerlerine.

Örneğin Sina Akşin’in, Attila İlhan’ın, Metin Aydoğan’ın, Banu Avar’ın, Sinan Meydan’ın, başka Atatürkçü yazarların makaleleri, kitapları var; benim Ataname kitabım var. Bu sonuncu bir açıdan sağlam, mücadeleye hayli elverişli kaynaklardan biridir. Çünkü doğrudan Atatürk konuşmakta, düşünce ve eylemlerini doğrudan kendisi anlatmaktadır. Büyük Aydınlanmacı’nın Türkiye’nin sorunlarına ilişkin görüşlerini topluca ve en seri şekilde bulduğumuz Ataname’de kadına ve kadın sorunlarına, Laiklik İlkesi kapsamında dört derge ayrılmıştır: Kadın ve Erkek, Kadın Eğitimi, Kadının Görevleri, Kadın giyimi

Burada görev “Cumhuriyete ve Atatürk’e Yönelik Saldırıları Takip Ekibi”ne düşmektedir[1].

Ekip üyeleri derhal toplanarak, o dergelerden, verilecek yanıtı hazırlayıp hızla yayar. Böylece söz konusu kişi ve benzerleri Atatürk’ün ve Atatürkçü düşüncenin yalnız olmadığını görecektir. Halk nazarında, o kişinin hakiki karakteri açıklığa kavuşacak, itibarı layık olduğu mertebece olacaktır.

Sonuç olarak Atatürkçüler “münzevi” Atatürkçülüğü bırakıp, “sosyal” Atatürkçülüğe başlamadıkça hiçbir başarı elde edemezler ve sürekli mevzi kaybederler. Şimdiye kadar hep böyle olmuştur. Bundan sonra böyle olmaması için, ekip çalışması şarttır. Bu ekipler zamanla birbiriyle bağlantı kurarak, konu yönünden işbölümüne gidebilirler. Karşılıklı bilgi ve deneyim paylaşımında bulunurlar. Ekip çalışması Atatürkçüleri düzenli, disiplinli ve sak yapar. Birçok ekip, her biri belirli bir konuya veya birkaç konuya yoğunlaştığı için, çalışma sağlam olur, etkili olur, ses getirir.

Bu aynı zamanda ülke çapında bir araya gelmenin bir yoludur.Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
loading...
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI