Bugun...
Tarih Unutmaz!


Şükrü ALNIAÇIK
 
 
facebook-paylas
Tarih: 28-03-2018 10:00
     

Dava adamlığı gönül işidir; Ülkücülük yüksek duygularla beslenir.

Ancak dava partilerinin siyasette başarılı alabilmesi bu sağlam temelin üzerine sağlam duvarlar çıkmak gerekir.

Tarihte hamlelerini "fetih" aşamasında bırakan, ülkülerin kurumsallaşmasını sağlayamayan siyasi hareketler, saman alevi gibi sönüp gitmişlerdir.

Büyük İskender "hellenizmi" Arap-İslam "fetihçiliği" veya Osmanlı "Nizam-ı Alem'i" gibi kurumsallaşmış ülküler bile teknik bakıma ve çağdaş tadilatlara ihtiyaç duymuştur.

Ülkücüler Tarih'i bunun için öğrenirler. "Ne yaparsak davamızda ilerler; ülkülerimize ulaşırız?

Ne yapmazsak önceki misyon hareketleri gibi tefessüh ederiz?" Sorularına cevap ararlar.

***

 

Unsurlar Arası Stratejik Denge

Bu sorgulamayı yaparken de içinde bulundukları "zaman-mekân" ikilisiyle, "insan-malzeme" ikilisini dikkate alırlar.

Bu dörtlüden herhangi birinin eksik olması, diğer üç unsurdan birinin daha fazla devreye girmesine sebep olur.

Mesela "insan" unsurunda sıkıntı varsa, daha fazla seçim harcamasına yani "malzeme"ye ihtiyaç vardır.

"Zaman" ve "mekân" şartları olumsuzsa "insan" unsuru biraz daha sıkıntılıdır.

Nitekim 1970'lerin "zaman ve mekan" şartlarında Ülkücü hareket, mücadeledeki güç dengesini "insan" unsurunu yıpratacak şekilde sağlamış ve 3600 şehit vermiştir.

"İnsan" unsurunda sıkıntı baş gösterdiğinde ise "zaman"ı ve mekân"ı güçlendirerek eksiği tamamlamak mümkündür.

Şu sıralarda Devlet Bey'in yapmakta olduğu da budur.  

2015 sonlarında hareketin "insan unsuru"nda sıkıntılar baş göstermiştir.

Devlet Bey'in, Büyük Kurultayı "zamanında" yapmak için gösterilen çaba ve 15 Temmuz itibariyle memleketin "mekân" şartlarının düzelmesine verdiği aktif katkı, Ülkücü tarih bilinciyle icra edilen başarılı teşkilatçılık hamleleridir.

***

 

Düşmanlıklar ve Devlet Bey Savunması

Ülkücü hareketin "insan" unsurunun geçmişte en çok yorulduğu, yıprandığı ve zayiat verdiği zaman- mekân şartları sırasıyla:

1- Anarşi ve Terör,

2- Darbe ve İhtilal

3- Masonik Gayri Milli İktidar,

4- FETÖ'lü Paralel Devlet Yapılanması dönemleridir.

Bu sıralama değişebilir; ancak "Cumhur İttifakı"yla oluşacak "zaman ve mekân şartları" bu şer listesine son sıradan bile giremez!

Devrimci sol anarşizm ve bölücü silahlı terör Ülkülerimizin aktif ve acil düşmanıdır.

27 Mayıs BAAS'çılığı, jakobenizm ve 12 Eylül Darbe rejimi Ülkücüleri sürmüş, kırmış, idam etmiştir.

Masonik sağ iktidarlar Ülkücüleri kullanmak istemiş, Milliyetçi Hareketi sürekli budamışlardır.

Darbe-kumpas ve yasadışı egemenlik süreçleri, Ülkücü hareketin sinsi düşmanlarıdır.

Devlet Bey'in 15 Temmuz sonra inisiyatif alarak yürüttüğü "milli beka siyaseti" bu dört unsuru paket yaparak, Cumhur İttifakı adıyla hayata geçirilen milli ittifak cephesinin karşısına koymuştur.

Devlet Bey, bu hamleleriyle "Solu, Bölücülüğü, Darbeciliği, FETÖ'yü ve Masonik ABD muhiplerini"nin topunu paket yapmakla kalmamış; merkez sağ kitle partilerinin geleneksel oy potansiyelini de yanına almıştır.

"Zaman mekân şartlarını tanzim ederek, malzeme eksiğini ve 'kayıp insan unsuru'nu dengeleme"ye yönelik bu hamle, aynı zamanda karşıt cepheyi, % 40'lara tutunmaya çalışan bir siyasi azınlık seviyesine düşürmüştür.

***

 

Ülkümüze Duble Yol Döşemek!

Bugün "Genç" veya "Eski" kendilerini "Atsız'cı" olarak tanımlayanlar, Hüseyin Nihal Atsız'la Başbuğ Alparslan Türkeş arasındaki temel "siyasi vizyon farkı"nı belki de unutmuşlardır.

Nihal Atsız, Türkçülüğün partileşmesine karşı çıkmış, bu milli ideolojinin devlet bürokrasisine ve tüm siyasi partilere hâkim olmasının daha etkili bir yol olacağına inanmıştı.

Alparslan Türkeş ise Demokrat Parti'yi, derinlere sızmış Amerikan etkisini, ordudaki darbe kliklerini, Soldaki enternasyonal eğilimleri yerinde tetkik ettikten sonra bilindiği gibi 1965'te siyasete girmiş ve 1969'da Türkçülüğü Milliyetçi Hareket Partisinin ruhuna nakşetmişti.

Bugün gelinen bu noktada…

A)- Devlet Bey, hem Başbuğun vizyonuna sadık kalarak ve emanetine sahip çıkarak MHP'yi, yıpranmış insan unsurunun yarattığı tüm iç sorunlara rağmen yaşatmış ve dimdik ayakta tutmuştur.

B)- Hem de zamanın ruhuna, mantığa tevafuka uygun olarak, "Türk Milliyetçiliği İdeolojisi"ni, zamanın oy oranı en yüksek kitle partisi olan AKP'ye egemen kılmıştır.

***

 

Ve… Tarih Unutmaz!

"Liberal Kapitalizm"in tüketim çılgını "Açık Toplum" arayışlarının "insan unsuru"nu "bireycilik" değirmeninde öğütüp un ufak ettiği 21. Yüzyıl zaman ve mekan şartlarında…

Ülkücülük gibi çetin bir ideolojiyle bu neticeyi almanın "dualı" olmak dışında bazı somut sebepleri de vardır.

Bu sebeplerden biri, Lider Devlet Bahçeli'nin eşsiz şahsiyeti ve siyasi dehâsı, diğeri ise Ülkücü'nün eşsiz diğergâmlığıdır!

Tarih, bunu böylece yazacaktır!Bu sitede yer alan bilgiler İkinci Bölge Haber adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
İnternet Gazetemizde yayınlanan Haber, Makale, Video, Galerilerdeki kategori Resimlerinin Yayınlanmış olması desteklediğimiz anlamını taşımaz.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI