Bugun...


Yusuf Halaçoğlu'ndan erken seçim iddiası
Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) ihraç edilen Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, referandum sonuçlarıyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Erken seçim iddiasını yeniden gündeme getiren Halaçoğlu, "Erken seçim olacak, erken seçimle birlikte Türkiye’de farklı bir yapı meydana gelecek" dedi. Başkan parti kurulacağı iddialarına ilişkin ise Halaçoğlu, "Başka bir parti oluşumu söz konusu olmadığı için şimdiye kadar da, herhangi bir şey düşünülmedi" ifadesini kullandı.

facebook-paylas
Tarih: 19-04-2017 17:24
         
Yusuf Halaçoğlu'ndan erken seçim iddiası

Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, gündemdeki konularla ilgili yaptığı açıklamada, referandumdaki uygulamaları nedeniyle Yüksek Seçim Kurulu'nu eleştirdi.
 

"ERKEN SEÇİM OLACAK"

Referandumda 'evet' sonucunun çıktığını, ancak referandum öncesinde savundukları tüm düşüncelerin arkasında olduğunu ifade eden Yusuf Halaçoğlu, "Yarın,Türkiye’de büyük bir kaos ortamı doğduğu zaman, bizim aslında bu söylediklerimizi herkes daha iyi anlayacak, ama bir sefer kabul

 etmiş olacaklar. İş işten geçmiş olacak” dedi. Halaçoğlu şöyle devam etti:

“Söylediklerimiz kayıtlarda duruyor. Meclis’i fesih etme yok deniyor ama var. Yani yarın Tayyip Erdoğan devlet başkanı olur mu, olmaz mı o da ayrı mesele.Türkiye yeni bir döneme girecek yarından sonra, 2019’da uygulanacağı söylense de yasanın uygulanması için bir sene geçmesi hükmü de kalkıyor. Erken seçim olacak, erken seçimle birlikte Türkiye’de farklı bir yapı meydana gelecektir.”


"SİYASETE DEVAM ETMEK ZORUNDA DEĞİLİM"

MHP'den ihraç edilmesi ile ilgili olarak mahkemeye başvurmadığını ve başvurmayacağını da ifade eden Halaçoğlu, siyasete devam edip, etmeyeceği ve yeni parti iddiaları konusunda ise şunları söyledi:

“MHP’ye dönme konusunda mahkemeye başvurmadım, itiraz da etmedim. Şunun için etmedim, ben siyasete girerken, MHP’ye girerken, illa bir siyasete gireyim diye başvurarak bu işi yapmadım. Davet edilerek yapıldım. Beğenmiyorlarsa, istemiyorlarsa orada yer almak zorunda değilim veya siyasete devam etmek zorunda da değilim. Önümüzdeki günlerde neler olacağını hepimiz beraber göreceğiz.''
Kaynak: mynet.comloading...

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
Reklam
YUKARI